Haber

FETÖ ile dolandıran zanlılar otoyolda yakalandı

İZMİR’de telefonla aradıkları HT’yi FETÖ palavralarıyla kandırıp 600 bin TL’lik ziynet eşyası alarak dolandıran 2 zanlı, jandarmanın yakın takibiyle otoyolda yakalandı. O anlar kameralara yansıdı.

Olay dün öğle saatlerinde meydana geldi. Kendilerini telefonla arayarak ’emniyet amiri’ olarak tanıtan iki zanlı, HK’nin adının FETÖ ile bağlantılı olduğunu ve bankadaki parasının boşaltılacağını belirterek, para ve ziynet eşyası getirmesini söyledi. HK kendisine söyleneni yaptı ve 600 bin TL değerindeki para ve ziynet eşyasını zanlılara teslim etti. Durumu öğrenen HK’nin ağabeyi jandarmaya haber vererek kardeşinin Çanakkale karayolu istikametinde kaçırıldığını bildirdi. Jandarma harekete geçti ve HK’yi otoyol alt geçidinde buldu.

Yaya olarak kaçtı, siyah bir araca yakalandı. K., para ve eşyalarının maskeli bir kişi tarafından alındığını ve yaya olarak Çanakkale’ye gittiğini söyledi. Bunun üzerine karayolları güvenlik kamera merkezine haber veren jandarma, zanlının siyah bir araca bindiğini ve aracın Çanakkale istikametinde ilerlediğini tespit etti. Takibe alınan araç, Dikilli ilçesi Çandarlı gişelerinde durduruldu. O anlar ise otoyolda kameralara yansıdı. Otomobilde yapılan aramada HK’ye ait 600 bin TL’lik para ve ziynet eşyası ele geçirildi; MK ve AD gözaltına alındı.

Para ve ziynet eşyaları sahibine teslim edilirken, zanlıların jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu