Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne yatay bir trendle başladı

Ekim vadeli endeks kontratı açılış seansında önceki seans kapanışının hemen üzerinde 8.346,25 seviyesinde işlem gördü.

Dün alıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansını önceki kapanışının yüzde 2,5 üzerinde 8.342,50 puandan tamamladı. Endeks sözleşmesi akşam seansında 8.342,00 puana ulaştı.

Analistler, tahvil piyasalarındaki satış baskısının zayıflaması ve Çin hükümetinin ekonomiyi desteklemeye yönelik attığı adımların etkisiyle küresel piyasalarda olumlu bir gidişatın gözlemlendiğini, Orta Doğu’daki çatışmalara ilişkin belirsizliklerin yakından takip edildiğini belirtti. .

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) büyük olasılıkla önümüzdeki üç toplantıda politika faizini sabit bırakacağına işaret eden fiyatlamanın güçlenmesinin önümüzdeki döneme ilişkin belirsizlikleri azalttığını, bu durumun yatırımcıların daha fazla risk görmesine de yardımcı olduğunu belirtti. gelecek.

Analistler, bugün yurt içinde kapasite kullanım oranı ve reel sektör güven endeksinin, yurt dışında ise Almanya’da Ifo iş dünyası güven endeksinin ve İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini, ayrıca Almanya’da yeni konut satışlarının da takip edileceğini belirtti. ABD ve teknik olarak endeks sözleşmesi takip edilecek. 8.400 ve 8.540 noktalarının direnç, 8.300 ve 8.200 seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

haber-sarigol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu