Haber

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Malatya’da Engelli ve Gençlere Yönelik Hizmetleri İnceledi

Çeşitli temas, inceleme ve toplantılarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler ve gençlere yönelik hizmetlerini ve yatırımlarını inceledi.

Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü hizmetleriyle Kernek Külliyesi’ni ziyaret eden Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton, yaptığı açıklamada, “Ziyaretimizi UNDP Birleşmiş Milletler çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Kalkınma Programı Malatya Büyükşehir Belediyesi ile çok güzel ve güçlü bir ortaklığımız var.Hep birlikte nice işlere.Sayın Önderimiz ile uzun bir günden beri beraberiz.Malatya depremden en çok zarar gören illerden biri maalesef Malatya. Bu bizim de malumunuz bugün Malatya’yı ziyaret ettik ve bizzat gördük Malatya Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla işbirliği yapacağız.Yakın bir şekilde çalışacağız.Özellikle engelliler için Büyükşehir Belediyemizin bu konudaki çalışmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Ayrıca depremden dolayı mesleki eğitimde bir boşluk oluştu, onu desteklemek için çaba sarf edeceğiz, Malatya için de bir müjdemiz var, küçük ve mikro işletmeler için hibe programımız olacak. Malatya’nın iktidar günlerinde yanında olmak istiyoruz. Bu nedenle bugün Malatya’dayız. Malatya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere güçlü ortaklarımıza konut sahibi oldukları için teşekkür ediyorum.”

Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bayram Uzun, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak gerek sosyal yatırım ve projelerimizde, gerekse özellikle sosyal yatırımlarımızda ve projelerimizde Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak depremin travmatik etkisinden hızlı bir şekilde kurtulmak ve normale dönmek için sayısız çaba sarf ettik. depremden en çok etkilenen istihdamdan uzak aileler, ev hanımları, engelliler ve çocuklar projeyi hayata geçiriyoruz.Bu projeleri hayata geçirirken en değerli paydaşlarımızdan biri de UNDP.UNDP ile çalışmalarımız Nisan ayında başladı ve gerekli saha çalışmalarının ardından imza aşamalarına ve gelinen noktaya gelindi. Mukim müdürümüzün Malatya ziyareti ve yerinde projelerimizin ardından kısa sürede bu projelerin hayata geçeceğine inanıyoruz. “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak ifade ediyorum. UNDP ile proje ortağı olmaktan gurur duyduğumuzu. Projelerimizin Malatya’ya, vatandaşlarımıza ve kurumumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Nazik ziyaretleri için Luiza Hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu