Haber

Sinan Ogan, TRT’de Yayınlanan Erdoğan’a Destek Verdi: ‘Pazarlık Yaptık’

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk varyantında CET İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan Sinan Ogan, TRT yayınına katıldı. Erdoğan’ın “Cumhur İttifakı üyesi olarak göreve başladı” dediği Sinan Ogan, Cumhur İttifakı ile pazarlık yapmadığını kaydetti.

‘Pazarlık olmadı, konu açılmadı bile’

Muhalefet liderleri her konuşmasında TRT’nin süreci adil yönetmediğini ve tarafsızlık unsurunda olağandışı davrandığını kaydetti. TRT kanalında muhalefet liderlerini görmezken Sinan Oğan’ın Erdoğan’ı desteklediğini açıklamasının ardından TRT’de boy göstermesi dikkat çekti.

Çet İttifakı’nın ilk varyantında cumhurbaşkanı adayı olan ve ikinci turda Erdoğan’ı destekleme kararı alan Sinan Ogan, TRT yayınına katıldı.

Seçime üç gün kala Erdoğan’ın yanında çalışan Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’na katılım sürecini anlattı. ”Pazarlık olmadı. Konu bile açılmadı. Çok medeni bir konuşmaydı. O kadar saçma sapan senaryolar yazılıyor ki şaşırıyorum.söz konusu.

“Bugün 2. tura kaldıysanız Sinan Oğan sayesindedir”

“Bugün 2. tura kaldıysanız Sinan Oğan sayesindedir. Bundan haberiniz var mı?” Sinan Ogan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanlığını kazanma konusunda en ufak bir umut vermediniz. 2. turdaysanız, bugün bizim sayemizde. Hala dışarıdasın, bize bir şeyler anlatıyorsun. Dışarı çık ve bize teşekkür et. Sayın Kılıçdaroğlu’ndan herhangi bir talebim olmadı. Ben bir prensip ortaya koydum, biz unsurlarımızı ortaya koyduk. Seçimi kazanacağına inandırıcı hiçbir şey kullanmadı. Benim kırmızı çizgim HDP idi. Onları salıvererek bu seçimi nasıl kazanacaksınız? Söyledim. İnandırıcı bir cevap alamadım. HDP bugün itibariyle Sayın Kılıçdaroğlu’na desteğini ortaya koydu. HDP desteklemiyoruz deseydi, Kürt vatandaşlarımız ne isterlerse veririm deselerdi anlardım. HDP kurumsal olarak sağlamlığını ortaya koymuştur. Ben 3 yıl önce yola çıktım ve 3 yıl önce HDP Türk siyasetinin kilit noktası olmaktan çıkaracağız dedi. HDP’nin olduğu yerde Türk Milliyetçileri olmaz. Göreceksin.”

Bir televizyon programında yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Oğan hakkında ”Cumhur İttifakı üyesi olarak göreve başladı”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu