Haber

MHP Erzurum Milletvekili Adayı Çakır, İnce’nin Adaylıktan Çekilmesini Değerlendirdi

MHP Erzurum Milletvekili adayı Mehmet Musa Çakır, “Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesinin perde arkası belli oldu. Bantla gelenler yine bantlarla önlerine çıkan engelleri temizlemeye çalıştı.”

MHP Erzurum Milletvekili adayı ve Gazeteci Mehmet Musa Çakır da seçime iki gün kala Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin yarışı bırakma kararını değerlendirdi. İnce’nin başından itibaren Millet İttifakı’nın hedefinde olduğunu hatırlatan Çakır, “Öncelikle yönteme bakmak lazım. CHP Genel Başkanı o makama nasıl geldi? Kasetle geldi. Şimdi de o makama geldi.” rastladığı manileri bantla ortadan kaldırmaya çalışıyor.Bu çok tanıdık bir yol.Bu yöntem tam olarak FETÖ’nün yöntemidir” dedi.

Bu demokrasi ayıbıdır

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılmadığı için uzun süredir prestij suikastıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Mehmet Musa Çakır, böyle bir siyaset anlayışının çok çirkin olduğunu belirterek, “Ama maalesef Bu anlayış Muharrem İnce’dir.Parayı harcamaktan hiç çekinmemiştir.Bir takım ahlaksız görüntüler ve bu görüntüler üzerine yapılan iddialarla bir cumhurbaşkanı adayının karşısına çıkmak demokrasinin alnına kara bir lekedir ve kim olursa olsun bu gerçek değişmeyecektir. öyle” dedi.

Gel kendi etini yedir

Bu gelişmeden sonra en önemlisinin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’ye yaptığı davet olduğunu belirten Mehmet Musa Çakır, “Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi sözde Türk masasına davet ediyor. Çok ilginç bir zamanlama; açıklaması şu.Biz sizi kurban ettik, şimdi gelin bu masaya kendi etinizi yiyin!Amaç, hedef, amaca ulaşmak için kullanılan yol ve yöntem, Muharrem İnce’ye yönelik operasyonun faillerini ortaya koyuyor HDP Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesine en çok sevinen kesim ABD ve ABD oldu.” – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu