Haber

KILIÇDAROĞLU ŞİŞLİ BELEDİYESİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere belediye başkanlarımız her türlü engeli aşarak milletine hizmet ediyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediyesi’nin Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlediği ‘Şişli Sofrası’ tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katıldı.

“BU KUSURLU TOPRAK, YÜZYILLARDIR ÜRETİMİN BEŞİĞİ OLDU”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu beğenmiyorsanız, bu sistem Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beka sorunudur diyorsanız, her birimizin tarihsel sorumluluğu var” diyerek sözlerine başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Kılıçdaroğlu, “Bu sorumluluğu yerine getirir getirmez Türkiye’nin önünü açacağız. Türkiye birlikte kucaklaşacakları, barışacakları, barışacakları güzel bir ülke olacak. Biz her yerinden bereket fışkıran toprakları olan bir milletiz. köşesi bunu Türkiye’de görüyoruz asırlardır bu bereketli topraklar üretimin beşiği olmuş sadece karnımızı doyurmadı sofralarıyla istişare dayanışma dayanışma kültürümüz de yeşerdi sofraların merhameti paylaştıkça çoğalır.Bu sofralarda müşterekler kadar farklılıklar da barındırılırdı ve biz bugün bu kadim kültürün taşıyıcılarıyız.Birlikteyiz.Bu kültürü yaşatmak artık her zamankinden daha değerli çünkü ülkemizde WA Saray sistemiyle ekonomik çöküntüye sürüklenen halkımız çok çalıştı. Çocuğuna iyi bir gelecek sağlamak şöyle dursun, karnını doyurmakta bile zorlanıyor. Milyonlarca insanımız, bırakın düzgün bir hayat hayal etmek bir yana, hayatta kalma mücadelesi veriyor. Kuru ayazda halkımız ekmek kuyruklarında bekliyor. Sabahın köründe ucuz et almak için Et ve Süt Kurumu önünde saatlerini harcıyor. Bu tablo kaybedecek bir dakikamızın bile olmadığının en büyük göstergesi. Bu tabloyu görüyorsak bu tabloyla ilgilenmek her vatanseverin, her vatanseverin, aklı başında her insanın ortak görevidir. Bu ortak misyonu güç haline getirmek bizim asli görevimizdir. Bu trajediyi gerçeğimiz haline getirdiler. Bu trajedi 20 yılın sonunda hayatımızın bir gerçeği olarak ortaya çıktı. Bugün bu ülkede 1 milyonu aşkın çocuk okula aç giderken, kraliyet mahkemesi küresel forumlara gönderdiği açıklamada “Çocuklarımız ve gençlerimiz için daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyorum” diyor ama hakkını verebiliyor. Milyonlarca çocuğun hakkını bir avuç zengine hiç çekinmeden verin. “Hangi adalet Allah aşkına söyler misiniz? Adalet kimdir? Adalet kimdir? Adaletin A’sını bile bilmeyenler ülkeyi yönetmeye kalkışınca hep birlikte Türkiye tablosunu görür ve yaşarız.” dedi.

BİR VATANDAŞIMIZI BİLE DAR SÖZ KONUSU OLARAK DEĞERLENDİRMİYORUZ

Daha önce de ‘okul beslenme programı’ için hükümete çağrıda bulunduklarını belirten Kılıçdaroğlu, ‘Çocukların okulda sağlıklı yemek yiyebilmesi için ek bütçeye katkıda bulunmaya çalıştık. Önerilerde bulunduk. Yetmedi kanun teklifinde bulunduk. Hepsi reddedildi. Çocukları yoksulluğa mahkum edenler, çocukları için daha iyi bir dünyanın inşasına katkıda bulunabilir mi? Elbette Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarımız bu faciayı oturup izlemiyor. Gözü yaşlı annelerini, çaresiz babalarını ve aç çocuklarını asla yalnız bırakmazlar. Belediyelerimiz, kendi kaynaklarını son damlasına kadar halk için kullanarak, ihtiyaç sahibi her vatandaşımızın buluşamadığı yerde toplumsal dayanışmayı örgütleyerek, yenilikçi ve yaratıcı çözümler geliştirerek yanında yer almaktadır. Güç ve zenginlik içinde yüzen Babil Krallığı’nın haramzade sofralarına karşı, herkesin herkese açık, herkesin eşit olduğu, kalabalık oldukça merhameti artan Halil İbrahim’in sofrasını kuruyoruz. Bu masada para yok, para yok, ihtişam yok. Bu tabloda eşitlik var. Bu masada adalet var. Bu sofrada dayanışma ve haysiyet vardır. Tek bir vatandaşımızın bile başının belaya girmesine asla razı olmadık, olmayacağız da. Halkın hakkı olan serveti ihalelerle yandaşlarına bağışlayan hükümdarların sistemi, sarsılmaz sanılan Babil Kulesi gibi yıkılmaya mahkûmdur ve mutlaka yıkacağız.” dedi.

İBB BAŞKANIMIZ EKREM İMAMOĞLU’NA HAKLARINI TESLİMAT ETMEK ZORUNDAYIZ

Kılıçdaroğlu, ‘Milletimiz bunun ne demek olduğunu milletimizin huzurunda seçimlerde gösterecektir. Buna yürekten inanıyorum. Halktan çalınan o 418 milyar doları kuruşuna aldığımızda halkın sofrası şenlenecek ve hakkı bulunacaktır. Evet, bunu başaracağız ve birlikte başaracağız. Şişli’den bahsederken tabii ki diğer belediye başkanlarımız da çalışıyor ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın hakkını İstanbul’da vermek zorundayız. Sadece yemek alanında değil, metrodan en yakın arkadaşlarına kadar İstanbulluların yaşanabilir bir şehirde yaşaması için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Evet, kaba yamalar olduğunu biliyorum. Evet, sorunlarla mücadele edeceğinizi biliyorum ama bildiğim tek bir şey var. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere belediye başkanlarımız her türlü engeli aşarak milletine hizmet ediyor. Tekrar hepinizin huzurunda belediye başkanlarıma en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu