Haber

Kandil’den Kemal Kılıçdaroğlu’na bir destek daha! ‘Burada küçük hesaplar yapmamalıyız’

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala parti liderlerinin çalışmaları arttı.

Meydanlarda, televizyon programlarında ve sosyal medyada sık sık açıklamalar yapan başkanlar, seçmene vaatlerini duyurmaya devam ediyor.

CHP Önder ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun destekçisi Kandil’den bir açıklama daha geldi.

Kandil’den takviye kuvvet yağıyor

Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin desteğini almasının ardından terör örgütü PKK’nın liderleri mesajlar vermeye başladı.

Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması halinde büyük dehşet yaşayan sözde üst düzey yöneticiler, Kılıçdaroğlu’na oy vermek istiyor.

Gözden kaçırma Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının temeli PKK’lı terörist Sabri Ok’tan Haberin Detayları

PKK elebaşlarından peş peşe açıklamalar

CHP lideri, ” Sarılabilecekken neden kavga ediyoruz?”Açıklamalarıyla HDP’yi sahiplenmesi örgüt cephesinde büyük umutlar doğurdu.

Bunun üzerine Kandil’deki sözde yöneticiler desteklerini artırdı. Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Bese Hozat, Murat Karayılan’ın ardından kırmızı bültenle aranan terörist Helin Ümit’ten açıklama geldi.

Gözden kaçırma PKK’dan Kılıçdaroğlu’na net takviye: HDP’nin duruşu seçimin sonucunu doğrudan etkileyecek Haberin Detayları

“Umut varsa Zap’taki savaşın sonucudur”

Ümit, yaptığı açıklamalarda Cumhur İttifakı’nın seçimi kaybetmesinin PKK için ne kadar değerli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

Bugün Türkiye’de bir umut varsa, bir değişim arayışı varsa, Türkiye’nin hâlâ demokratikleşebileceğine dair beklentiler varsa, bu Zap, Avaşin ve Metina savaşının sonucudur. Bunu herkes bilmeli.

AK Parti-MHP iktidarı bir sonuca varsaydı bugün Türkiye’de kimse ağzını açamayacaktı. PKK savaş halinde olmasaydı, kimse Erdoğan’a karşı sesini çıkaramazdı.

Türkiye’de muhalefet olabilmek Kürt halkının yanında yer almak demektir. Hem Türk toplumu hem de Türkiye’deki demokratik kesimlerin bu gerçeği çok iyi anlaması gerekiyor.

“Bu seçimde mağlup olmak çok önemli”

Millet İttifakına umut bağlayan örgüt üyesi, sözlerini şöyle sürdürdü:

İktidar değişikliği olarak değil, iktidarın el değiştirdiği bir seçim olarak görülmemeli. Aslında Türkiye’de sistemin karakterinin belirleneceği bir seçim süreci var. AK Parti-MHP ittifakı yolun sonuna geldi, sonuna geldi.
Bölge için büyük tehlikedir, tehdittir. Bu seçimlerde mağlup olmak çok değerli. Burada küçük hesaplar yapılmamalıdır.

Gözden kaçırma Kılıçdaroğlu’nun adaylığının temeli PKK’lı Duran Kalkan’dan Haberin Detayları
Kılıçdaroğlu’nun adaylığına PKK lideri Mustafa Karasu’dan destek Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu