Haber

İşte depremde ağır eleştirilen GSM Operatörlerinin Savunması

Türkiye’nin 10 ilinde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından kilitlenen hatlar ve internet sistemleri hakkında konuşan bir GSM operatör yetkilisi, suçu Bilgi Teknolojileri Kurumu’na (BTK) yükledi. Resmi, ‘ BTK bir kamu kurumu olarak misyonunu yerine getirebilirdi. Yapmadı. Yapamadı. Sorumluluk almadı. Sorumlu olması gereken BTK’dır ve kimse bundan bahsetmiyor.‘ söz konusu.

Depremlerin ardından telefonlar ve internet çalışmadığı için GSM operatörlerine yönelik sert eleştiriler yapıldı.

Bir operatör yöneticisi, Habertürk’ün yazarı Fatih Altaylı aracılığıyla eleştirilere yanıt verdi.

Altay, Dün GSM şirketlerinden birinin deneyimli yöneticilerinden biriyle konuştum. Tabii o da Türkiye’deki hemen hemen herkes gibi korkuyla konuştu.dedi ve yazısında şunları aktardı:

“Depremden sonra haklı olarak GSM firmalarının yükü altına girdiniz. Ama emin olun deprem bölgesinin haberleşmesini sağlamak için tüm GSM operatörleri seferber oldu. Sorun şu ki çalışanlarımız da göçük altındaydı ve dışarıdan ekip ve ekipman gönderdik. Sorumluluğumuzu biliyor ve kabul ediyoruz ama gerçek şu ki kimse kimin sorumlu olduğundan bahsetmiyor.”

“BTK’nın deprem öncesi hatalarını bir kenara bırakıyorum ama depremden sonra tüm GSM operatörleri arasında koordinasyonu sağlayabiliyor, herkesin imkanlarını paylaşabiliyor ve en iyi teknik imkanlarla sorunun bir an önce çözülmesi için bir kamu otoritesi olarak görevini yerine getirebiliyordu.” Dünyada.”

“Yapmadı, alamadı. Sorumluluğu üstlenmedi. Sorumlu olması gereken BTK’dır ve kimse bundan bahsetmez. Bu depremde enkaz altında kalan kamu kurumlarından biri de… BTK.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu