Haber

İngiltere şu mektubu söylüyor: Müslümanlar depremde doğru düzgün ölmedi!

Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı depremlerde 40.000’den fazla insan hayatını kaybetti. Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından takviye mesajlar gelirken, İngiltere’de bir camiye mide bulandırıcı ve İslamofobik sözlerle dolu bir mektup geldi.

İngiltere’nin ilk Türk camisi olan Ramazan Mescidi’ne (Shacklewell Lane Camii – Ramazan Mescidi) gönderilen mektupta, depremde hayatını kaybedenlere ilişkin nefret dolu sözler dikkat çekti.

Ramazan-ı Şerif Mescidi Vakfı Lideri Erkin Güney, mektubun güzel dileklerle başladığını ancak mektubun sonunda hakaret ve iğrenç sözlerin yer aldığını söyledi.

“ÖLÜ HABER DUYDUĞUM EN GÜZEL HABER”

İşte mektuptaki sözler:

“Binlerce insanın ölümüyle ilgili samimi bir pişmanlık olmadığını belirtmek isterim. Daha fazla Müslüman ölmediği için gerçekten üzgünüm. Sivri sakallı katılımcılarınızın birçoğunun depremden sonra şüphesiz birçok aile ferdini kaybetmiş olacağını bilmek çok rahatlatıcı. Bu muhtemelen benim kadar Müslümanlardan nefret eden birinin duyabileceği en güzel haber. Tek kelimeyle harika!”

YETERİNCE MÜSLÜMAN YOKTU

Mektubu gönderen kişi de ölü sayısının “yeterli olmadığını” ve “en az iki milyon ölü” olmasını umduklarını söyledi.

Erkin Güney, mektup için suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, “Bu kişinin belli ki akıl sağlığı sorunları var. Ölmemiş olmayı dilemek nefret suçudur. Bu durum polise bildirilecektir” dedi. terimleri kullandı.

koprukoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu