Haber

İmamoğlu’ndan Portakal’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: ‘Böyle bir baba-oğul ilişkisi olmaz’

Sözcü TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası CHP içinde yaşanan tartışmalara ilişkin kulis bilgileri paylaştı. CHP Genel Merkezi’nde Ekrem İmamoğlu’nun Yargıtay’daki cezasının onanarak CHP liderliğinden atılacağı yönünde bir beklenti olduğunu öne süren Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, “Baba-oğul ilişkisi çabuk bitti. böyle baba-oğul ilişkisi. Yazıklar olsun.

Turuncu dedi ki:

“Ben değişimden ve CHP’nin kendine bir yol bulmasından yanayım. Hangi CHP? Milliyetçi mi, muhafazakar mı, sosyal demokrat mı? Hangi CHP’sin? Kemal Bey seninle olmadı kardeşim. Onun için insanları umutsuz bırakma. ‘Bu seçim olmadı, bir sonraki seçimde olur’ mantığı da yanlış, 5 yıl beklemen lazım, 80 yaşına geleceksin.

Kulis bilgisi: Doğruysa yazıklar olsun. İmamoğlu bayrağı kaldırdı ama Yargıtay’daki cezası onanacak ve kaçınılmaz olarak elenecek. Böyle bir niyetin varsa yazıklar olsun. Bu, adamınızın veya parti liderinizin arkasında durmayacağınız anlamına gelir.

CHP Genel Merkezi’nde konuşulan senaryolardan biri de bu. ‘Nasıl olsa onu ciddiye almıyoruz, hakkında Yargıtay karar verecek ve yarış dışı kalacak’ denildi. Baba-oğul bağı çabuk biter. Böyle bir baba-oğul ilişkisi yok. Yazıklar olsun.” (HABER MERKEZİ)

eflaniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu