Haber

İBB meclisinde ortalık karıştı! AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri çatıştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim döneminde de yurdun farklı bölgelerini ziyaret etmeye devam ediyor. İmamoğlu, nisan toplantısına da katılmadı.

İMAMOĞLU’YA ELEŞTİRİNCE GERİLİM ARTIYOR

AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İmamoğlu’nu sert eleştirilerle hedef alırken, CHP saflarından yükselen sözler tansiyonu yükseltti. Göksu, “Sözde demokrat İBB Başkanı meclisten kaçtı. Bir belediye başkanının durması, dinlemesi, katılması gereken bir meclis var, o da faaliyet raporu meclisi. Meclise katılın.Başkan yardımcısını dinleme nezaketini gösteremeyen İBB Başkanı.Gerçeklerle yüzleşmekten korkan adamdır diyebilirim.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sunumlarını yaparken konuştu. halk tarafından denetlenebilen şeffaf belediyecilik. Bu meclisin seçtiği kurul üyelerinin sorularına bile cevap vermiyorsunuz? Liyakatten adaletten bahsetmiş vay” diye konuştu. ,

Göksu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı konuşmada CHP saflarından “Camiyi sattınız” sesleri yükseldi.

“CAMİSİNİ SATIYORUZ”

Salonda tansiyon yükselirken Göksu şöyle devam etti: “Diğer koalisyon ortağı ne diyor, arka kapıda, dış kapıda söylediklerini neden bana söylemiyorsun? Yüzde 15’i oradan alıyor. O zaman liyakat diyecekler.Haydi çık oradan liyakat CHP’nin olduğu yerdedir.Adalet olur mu?Sınırsız.Biz cami satmıyoruz cami yapıyoruz.Siz camileri yıkıyorsunuz.”

BİRBİRİNİN İÇİNE GİRİYORLAR

O anlarda meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Salondakiler sakinleşmeyince oturuma ara verildi. O gerilim kameralara da yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu