Haber

HATAY’DA 3 KİLOMETRE YOL OLUŞTURULDU

HATAY’ın Samandağ ilçesinde karayolları üzerinde birçok noktada metrelerce uzunluğunda yarıklar oluştu. Yollarda yaklaşık 3 kilometrelik yolda derin yarıklar ve çökmeler meydana geldi. Depremin şiddetini gözler önüne seren yol havadan görüntülendi.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde meydana gelen deprem birçok noktada yolları tahrip etti. Yeni Mahalle Liman Caddesi’nde meydana gelen depremin etkisiyle karayolunun birçok noktasında kırık, yarık ve çökmeler meydana geldi. Yer yer 5 metreye varan çökmeler nedeniyle yol trafiğe kapatılırken, birçok kırsal mahalle yoluna da ulaşım durdu. Drone ile de görüntülenen bölgelerde uzun çatlak, kırık ve çökmelerin yollarda yarattığı tahribat gözler önüne serildi.

Depremin ardından yolları görmeye geldiğini belirten Davut Uysal, “İnsan ne hisseder ki? Duygularımız alt üst oldu. Allah razı olsun. Yapılacak bir şey yok. Bu yolun böyle olması korkunç. Sözün sonunda, ızdırabımız büyük, ziyanımız büyük, “Allah’ın lütfudur” dedi.

Dilber Uysal çok kötü. Bu yolu gördüğümüzde depremi bir kez daha yaşamak üzereyiz. Felaket. Hayatımda hiç böyle bir şey görmemiştim, sarsıntıdan önce burası sessizdi. “Bu kadar kötü olmasını beklemiyordum” dedi.

ipekyolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu