Haber

Gençosman Killik: Eyt Sayenizde Çözüldükten Sonra Türkiye’de Emekliliğini Bekleyen Tek Kişi Var.

HABER: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: ADEM KARABAYIR

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, “Geleceği İnşa Et” Gençlik Şenliği’nde; “Çaresizlikleri öyle bir noktaya geldi ki ‘By Mr.’ Aylar önce söylediğimiz slogan. EYT sayenizde çözüldü, Türkiye’de emekliliğini bekleyen bir kişi kaldı. 14 Mayıs akşamı onu saraydan emekli edeceğiz” dedi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde ‘Geleceği İnşa Edin’ başlığıyla düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Gençlik Şenliği’nde konuştu.

Killik dedi ki:

“MAKSİM GELECEK, YETENEK, TEK ADAM İÇİN DEĞİL, DEĞİŞİM, GELİŞİM VE BİRLİKTE YAŞAMAK İÇİN OY VERECEĞİZ.”

“Biz de gençlik denen bir milletiz. Bizler her zaman yeniliğe, öğrenmeye açık ve her zaman büyümeye hazır gençleriz. Aklımız açık, başımız dik, ileriye bakıyoruz. Parlak gözlerimiz ufukta ve biz geleceğe bak Gençlik demek özgürlük demektir, güç demektir, devrim demektir ve devrim bizim için Cumhuriyet demektir, Mustafa Kemal Atatürk demektir.

Tam 100 gün sonra bizi bir zafer bekliyor. Cumhuriyetin gururu gençler olarak bize dayatılan berbat gelecek, yokluk, tek adamlık değil; Değişim, gelişim ve ortada yaşamak için oy kullanacağız. Bu salonda olduğu gibi her inançtan, kökenden ve fikirden gençlerin ortada olabildiği bir ülkede kendi yönetimim için değil; Ortak akla inanıyoruz. Biz gençler kurallar istiyoruz, burnunu sokan bir kral değil. Yoldaşlarımız gençler, ‘Güç Sizin Elinizde’ kampanyasında ilk kez oy kullanacak genç seçmenin kapısını çalmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki asıl güç milletin ve gençliğin elindedir. Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerimizi Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na özgürce soru sorabilecekleri ve cevap alabilecekleri gençlik buluşmalarında buluşturuyoruz. Çünkü küçüğümüzden büyüğümüze kadar eşit ve korkusuzuz.

“GENÇ BEYİNLERİ ÜLKEMİZE GERİ GETİRECEĞİZ”

1953 yılında başlayan, ilhamını ve gücünü Kuvayi Milliye’den alan, cumhuriyetin bedellerini geleceğe taşıyan CHP Gençlik Kolları’nın hikayesi hepimizin hikayesidir. Bu hikayede ayrımcılık yok, bu hikaye sadece gençler için değil; Her yaştan işçinin, yoksulun, kadının ve eşitsiz bir geleceğe mahkum olan herkesin hikayesidir. Birlikte inşa ettiğimiz, direndiğimiz, umutları paylaştığımız bir hikayeyi büyüteceğimize, milletin gücüne hatasız yürüyeceğimize inancımız tam. Bu benzetmeyi adım adım gerçekleştireceğiz. Dargın gençlere ‘giderlerse bırakın’ demeyeceğiz. Gençlerin şenliklerinin yasaklarını değil, genç beyinleri ülkemize kazandıracağız; eğitime, çalışmaya, umuda ve eğlenceye ihtiyaçları var. ‘Geleceği Yaratmak Festivali’ yasaklara karşı hak ettikleri hayatı haykıran gençlerin simgesidir.

“TOKİ ÜLKEMİZDEKİ YURT SORUNUNU ÇÖZMEK DIŞINDA HİÇBİR İNŞAAT YAPMAYACAKTIR”

CHP olarak yurt dışına çıktıklarında harç almayacağımızın, bedava pasaport vereceğimize söz veriyoruz ki gençlerimiz de diğer ülke gençleri gibi dünyayı özgürce gezebilsinler. Yabancıların cennet yurdumuzun tadını çıkarmasına imrenen bir nesiliz. Gençlerin kendi ülkelerinde özgürce tatil yapabilmeleri için tatil beldelerinde tesisler kuracağız. AK Parti sinemaya, konsere bile gidemeyen bir gençlik yarattı. 15-28 yaş arası her gence kültür sanat faaliyetlerinde kullanabilecekleri müze kart vereceğiz. KYK kredilerini sıfırladık, KYK burs ve kredilerini yeniden artıracağız. Yurt sorununu bir yıl içinde çözeceğiz. TOKİ ülkemizdeki yurt sorununu çözmeden başka inşaat yapmayacak. Gençlerin ilk alacağı cep telefonundan, oyun konsolundan hatta ilk arabasından ÖTV alınmayacak. En önemlisi bilime gölge düşüren YÖK lağvedilecektir. Üniversitelerde kayyum uygulamasına son vereceğiz.

“ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ GÜÇLENDİRMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI HER TÜRLÜ SANSÜRE HAYIR DİYECEĞİZ”

Beşli çeteleri değil genç istihdamını destekleyeceğiz. Gençliğin gerçeği işsizlik değil; Üretim olacak. İnsan hakları gaspının en büyük gasplarından biri olan mülakat kaldırılacak, liyakat gelecek. İnternette fiber devrimi olacak, vergiler düşecek. Tüm öğrenci ve gençlere aylık ücretsiz internet verilecek. Türkiye yasaklarla, baskılarla değil; özgürlükle anılacaktır. Gençler şenliklerde özgürce buluşacak. Niyetlerini özgürce söyleyecekler. Özgürlüğümüzü zincirlemeye çalışanlara karşı hiçbir sansüre hayır diyeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, çoğunlukçu değil çoğulcu bir demokrasi anlayışıyla toplumun tüm kesimlerini eşit kılacağız. Her alanda insan haklarına saygılı özgür bir gençlikle birlikte yürüyeceğiz.

“ARTIK TOPLUMA YENİ BİR ŞEY SÖYLEYEMEYEN YAŞLI BİR GÜÇ VAR. HEYECANLI BİR GENÇ GÜÇ İNŞA ETMEK İÇİN GELİYORUZ”

21. yüzyılda Avrupa’da ve dünyada birçok yerde gençlerin sahip olduğu hakları ülkemizde bir lütufmuş gibi bize sunuyorlar. Gençleri ağır travmalar ve bunalımlar yaşadıkları bu dönemde işsizliğe mahkûm etmeyeceğiz. Torpidolara yenilmeyeceğiz. Umutların giderek tükendiği, akademinin çürüdüğü bu 20 yıllık düzeni hep birlikte yıkacağız. İnanın 20 yıl sonra soyu tükeniyor. Artık topluma yeni bir şey söyleyemeyen yaşlı bir güç var. Coşkuyla genç bir hükümet kurmaya geliyoruz. Hayalini kurduğun her şey senin hakkın. Uygun bir arabaya binmek, iyi bir iş sahibi olmak, uygun bir konuta sahip olmak, özgürce eğlenmek sizin hakkınız. Bunları çok gören anlayışı yeneceğiz.

“EYT’TEN SONRA TÜRKİYE’DE EMEKLİ OLMASINI BEKLEYEN SADECE BİR KİŞİ. 14 MAYIS AKŞAMINDA ONU SARAYDAN ÇIKARACAĞIZ”

Sayın Genel Önder, bilindiği üzere gençliğin demokrat amcası Kemal Bey; Verdiğiniz sözleri vermeye, projeleri kopyalamaya alışmıştık. Emekli ikramiyesi dedin, verdiler. KYK faizleri dediniz, sildiler. EYT dedin, yaptılar. Vatandaşın yararınadır dedik, destekledik. Çaresizlikleri öyle bir boyuta ulaşmış ki ‘Bey’i çalmışlar. Bay.’ Onlara aylar önce söylediğimiz slogan. EYT’nin sizlerin sayesinde çözümünden sonra Türkiye’de emekliliğini bekleyen bir tek kişi kaldı. 14 Mayıs akşamı kendisini saraydan emekliye ayırıp uğurlayacağız. Sayın Genel Lider, izin verirseniz buradan tüm genç arkadaşlara bir söz söylemek isteriz. Milyonlarla bu şenliğin ikincisini 19 Mayıs 2023’te CHP’nin önderliğinde Ankara’da yapacağız. AK Parti’nin Türkiye vizyonu dardır, gençliğin amacı iktidardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu