Haber

Galatasaray Başkanı Özbek: Takımımız şampiyonluğu sonuna kadar hak etti

Galatasaray Kulüp Lideri Dursun Özbekçesarı-kırmızılı takımın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Spor Toto Süper Lighak edilmiş şampiyonlukalacağına inandığını söyledi.

Başkan Dursun Özbek, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda düzenlenen meclis toplantısında konuştu.

Özbek, sarı-kırmızılı futbol takımı 17 Mayıs 2000‘Ayrıca UEFA Kupası’kazandığını hatırlamak “Bugün 17 Mayıs kulüp tarihimiz için değerli bir gün. 23 yıl önce Galatasaray Avrupa’da tarih yazarak Türkiye’ye UEFA Kupası’nı getirdi. Öncelikle dönemin başkanı Sayın Faruk Süren ve yönetim kurulumuz ve fatih teknik ekibimiz oyuncularımız kopenhag’a gelip takımımıza destek veren herkese ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.Hepimizin gururla ve gözyaşlarıyla şahitlik ettiğimiz bu başarı en büyük başarıdır. Türk futbol tarihindeki kulüpler bazında, bu başarının yıl dönümünde bir kez daha gururla konuşmak istiyorum: Galatasaray’ın tarihi”ifadelerini kullandı.

İkinci döneminde cumhurbaşkanlığındaki 11. ayını geride bıraktığını kaydeden Özbek, şunları söyledi:

“Seçim döneminde size verdiğimiz tüm sözleri tek tek tutuyoruz. Futbol grubumuz son dönemi 13. sırada tamamladı. Bu grubu Galatasarayımıza yakışır şekilde şampiyon adayı yapmak birincil hedefimizdi. , Euro bazında sporcu maaşlarını önceki dönemde olduğu gibi aynı seviyede tutma prensibi ile yaptığımız yatırımlarla kadromuzu çok geliştirdik, daha değerli ve rekabetçi hale getirdik. Avrupa kulüpleri başta olmak üzere sporcularımıza gösterilen ilgi fiyatların ne kadar arttığının en değerli göstergesidir.Dönem bitmek üzeredir.Dün akşam maçımızı ve başkanımızı kazandık.Cumhuriyetimizin 100.yılında şampiyon olmak Cumhuriyetin yüzü Galatasaray, Cumhuriyetin yüzüdür. Takımımız şampiyonluğu hak etti ve şampiyon olacak.”

‘Ciddi yatırımlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz’

Sarı-kırmızılı kulübünüz finansal bağımsızlık ve sürdürülebilir başarıÖzbek, meclis üyelerine yönelik yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi. “Futbol başta olmak üzere tüm branşlarda rekabetçi olabilmek için ciddi yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz mali durumda bu yatırımları yapmak kolay değil. Özellikle uzun süredir devam eden olumsuz bir imajla karşı karşıyayız. Mali tablolar açısından bizi bu sıkıntıdan kurtaracak planlarımız, projelerimiz ve programlarımız var”forma yorum yaptı.

Futbolda elde edilen sportif başarının mali yapıya da yansıyacağını vurgulayan Başkan Özbek, “Sadece gayrimenkul projelerinde değil, diğer gelir getirici projelerde de çalışmalarımız sona erdi. Önümüzdeki 3 ayda sponsorluk ve diğer gelirlerimiz artacak. Futbol takımımızın artan başarısı, bu projeye de büyük talep yarattı.” Kombinlerin yenilenmesi Bu dönemde 26 bin kombi yenilendi. Tüm bu gelirler önümüzdeki döneme olumlu yansıyacaktır. Tüm taraftarlarımıza gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ederim.”dedi.

Özbek’in ardından yönetim kurulu üyesi Can Natan’ın ise 10 Haziran’da yargılanması bekleniyor. tüzük değişikliği kongresiKonuyla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

onikisubatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu