Haber

Edirne’de Genç Motosiklet Sürücülerine 69 Bin 460 Lira Para Cezası

Edirne’de 5 bin liralık canlarını tehlikeye atmadan yarışan genç motosikletçiler polis ekipleri tarafından yakalanarak 69 bin 460 lira para cezasına çarptırıldı.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, kentteki motosikletlerde kontrollerini sürdürüyor. Edirne Atatürk Bulvarı’nda polis gruplarının dur ihtarına uymayan ve para karşılığında motosikletle yarışan sürücüler, kovalamaca sonucu yakalandı.

Akaryakıt istasyonu girişinde yakalanan 6 motosiklet sürücüsüne toplam 69 bin 460 lira ceza kesildi. Trafikten men edilen motosikletler, olay yerine çağrılan çekiciyle kayyım otoparkına götürüldü. Motosiklet sürücüleri, bahis karşılığında yarıştıklarını ve bu nedenle motosikletlerine el konulduğunu belirtti. Genç sürücüler çekici motosikletlerini sürerken son bir selfie çekmeyi de unutmadı.

“Motoru çıkarın, yeniden yarışacağız”

18 bin 500 TL ceza alan motosiklet sürücüsü Özgür Kukumavlar, “5 bin TL’ye yarışmaya karar verdik. Arkadaşlarımızla toplandık. Onlar yarışmak istediler, 5 bin TL’ye yarıştık. Ardından polis arkadaşlar geldi.” Geldik kaçmadık. Canları için teşekkür ederiz, motosikletleri bağışlandı.” “Yaptık. Toplamda 18 bin 500 lira ceza yedim. Motorun kaldırılması lazım, yeniden yarışacağız” dedi.

“Kurallara uymak zorundalar”

Kent merkezinde kurye olarak çalışarak geçimini sağlayan Samet Aşık, motosiklet sürücülerinin daha dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Bu işin şakası yok maalesef, en ufak bir hata bile geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabiliyor. Bu işi yaparken kasklarını ve ekipmanlarını takıyorlar ve trafik kurallarına uyuyorlar.” “Sanırım arabayı kullanacaklar” dedi. – EDİRNE

haber-lice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu