Haber

Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali Başladı

Balıkesir Burhaniye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği’nin 19.’su, Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası önünde kortej yürüyüşüyle ​​başladı.

Belediye hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanı’na doğru kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Önder Ali Kemal Deveciler tarafından Atatürk anıtına bayram çelengi bırakıldı. Çelenk koyma töreninin ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halk Oyunları grubunun folklor gösterisi gerçekleştirildi ve vatandaşlara yöresel sıcak tarhana çorbası dağıtıldı.

Günün anlam ve değerini belirten bir konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, bölgede zeytin yetiştiriciliğinin önemine vurgu yaparak, “19. Zeytinyağı ve Zeytin Hasadı Bayramı’nın da hayırlı olmasını diliyorum. verimli.”

Festivalin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, büyük bir coşkuyla toplanan zeytinlerin damaklarla buluştuğu dönemde olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu yıl 19’uncusunu düzenlediğimiz Burhaniye Zeytin ve Hasat Festivali vesilesiyle hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en lezzetli ve kaliteli zeytinyağı, bu bereketli topraklarda üretiliyor. Toprağın bize verdiği bu eşsiz güzelliğin ve değerin bilincindeyiz. Bölgemizdeki zeytin ağaçlarını korumak, zeytin tarımını geliştirmek istiyoruz ve yerel yönetimler olarak üreticiye destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Üreticiyi destekleyerek belediyemizdeki zeytin ağaçlarının bakımına verdiğimiz değerle birlikte kendi markamızı yaratıp satışa sunuyoruz.Zeytinyağında Burhaniye’nin adını duyurarak Burhaniye’yi tanımaya devam ediyoruz. ülkemizdeki pazar.

“Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivalimiz yurdumuzun birçok yerinden gelen misafirlerimizi Burhaniye’mizde ağırlama imkanı sağlıyor, biz de Burhaniye Belediyesi olarak bu kültürel ve tarihi organizasyonların her zaman destekçisi olacağız” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu