Ekonomi

Binance’e yönelik dolandırıcılık iddiaları, Bitcoin ve altcoinlerde düşüşe neden oldu

Perşembe günü, ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinin kripto borsası BinanceEn değerli kripto paralar, hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla gündeme gelen haberlerle süreci kırmızı renkle göstermeye başladı.

“Mikrostrateji hakkında daha fazlası bitcoin Bitcoin, satın alma planındaki olumlu gelişmeler ve Fitch’in ABD Hazine tahvillerinin notunu düşürmesinin ardından dün 30.000 dolara sıçradı. Ancak bir haber sitesi, Binance’in ABD dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalabileceğini yazdıktan sonra, BTC hemen düşmeye başladı.”dedi Mudrex Kurucu Ortağı ve CEO’su Edul Patel.

Bitcoin (BTC), en büyük rakibi gibi %2 düşüşle 29.030 dolara geriledi EthereumAyrıca 1.850 doların altına düştü.

Diğer önde gelen kripto para birimlerinin ortasında BNB, XRP, dogecoin, solmak, çokgenVe LitecoinPerşembe günü de düştü.

DeFi’deki toplam işlem hacmi şu anda 2,98 milyar dolar ve toplam kripto piyasası 24 saatlik işlem hacminin %8,96’sını oluşturuyor. Tüm stabilcoinlerin hacmi şu anda 31,25 milyar dolar olup, toplam kripto piyasası 24 saatlik işlem hacminin %93,91’ini oluşturmaktadır.

Bu arada, küresel kripto piyasası hacmi 1,16 trilyon dolar civarında ve son 24 saatte %1,57 düştü.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in piyasa değeri 563 milyar dolar civarındaydı. CoinMarketCap’e göre Bitcoin’in hakimiyeti, gün içinde %0,08 düşüşle şu anda %48,56. BTC hacmi son 24 saatte %21,08 düşerek yaklaşık 15,5 milyar dolara geriledi.

Unocoin’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Sathvik Vishwanathsöz konusu:

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu